Vystúpenie divadelného súboru HUGO

Oslávte Medzinárodný deň žien účasťou na divadelnom predstavení s názvom PREKVAPENIE, ktoré si pre Vás pripravil divadelný súbor Hugo. Tentokrát v obci Dulov.

Divadelná hra Prekvapenie vťahuje diváka do kolotoča zvratov, nečakaných udalostí, mafiánskych praktík a nehanebne veľkej kopy peňazí. Ich sila privádza ľudí ku skorumpovateľnosti, prebúdza nenásytnosť, kazí ľudský charakter aj zdravý rozum. 

Keď sa Henry Perkins v deň svojich narodenín vracia autobusom domov z práce, netuší, že kufrík, ktorý si omylom vymenil so svojim spolucestujúcim, ukrývaveľké prekvapenie. Neuveriteľnú hromadu peňazí. Namiesto narodeninovej oslavy balí kufor, a aj napriek protestom svojej manželky Jean, objednáva letenky s okamžitým odletom kamkoľvek…Barcelona, Bermudy, Bali…hlavne sa musia dostať do bezpečnej vzdialenosti od skutočného majiteľa kufríka, ktorý im môže kedykoľvek zaklopať na dvere. Komplikáciou, v tomto skoro dokonalom pláne, sú však rodinný priatelia Victor a Betty, ktorí prichádzajú na narodeninovú oslavu. Čo je horšie, pripojí sa aj niekoľko nepozvaných hostí s nepríjemnými otázkami – seržant Davenport, agent Slater a taxikárka. Kultúrny program zabezpečí nemotorná tanečnica Alla a mafián so svojím revolverom, ktorému kufrík patrí. Oslávenec aj hostia sa postupne zaplietajú do klamstiev, príbehov a nečakaných rodinných zvratov. Zápletka sa komplikuje a plány, ako sa z tohto uzla dostať von, naberajú čoraz absurdnejšie riešenia.


Hra patrí do rodu takzvaných bláznivých komédií plných náhlych zvratov a hyperbolizácie, kde hnacím motorom zápletky sú zámeny osôb a nedorozumenia. Ani samotný divák netuší, čo všetko môže spôsobiť plný kufrík peňazí…

10869633_726965527410391_8296674260346500935_o

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>